...
...
קטגוריות
Uncategorized

בועת הנדל"ן: האם היא צפויה להתפוצץ?

האם באמת קיימת בועת נדל"ן? האם עליית מחירי הנדל"ן באמת מצביעה על כך? והאם היא תתפוצץ מתי שהוא? כל אלו שאלות שאופפות את כל מי שמתעסק בנדל"ן או מעוניין לרכוש לצורך מגורים או השקעה. במאמר הבא הבאנו מספר הסברים לסוגיה המעניינת הזו. 

לא בועת נדל"ן, אלא היצע נמוך מול ביקושים רבים

לגבי הנושא של בועת נדל"ן, אפשר לומר שזה לא בדיוק נכון מהסיבה שענף הנדל"ן למעשה מושפע מהיצע וביקושים. עודף ביקושים על ההיצע ותוספות של יחידות דיור בהיקף רחב שעדיין לא מספק את הביקוש, אומר למעשה כי כל עוד קיים הצורך ביחידות דיור, אנו לא נמצאים בבועה. המחירים אומנם עולים, אך יש צורך אמיתי ביחידות דיור. 

אלטרנטיבות נמוכות עבור משקיעים ומחפשי דיור בר קיימא

אנשים מחפשים השקעה או מקום מגורים. המדינה קטנה ואין מספיק קרקעות ואפשר לומר כי השקעות כלכליות אחרות כמו הבורסה או הביטקווין וכדומה. בסופו של דבר רוב האנשים מבינים כי אלטרנטיבת ההשקעה הטובה ביותר כיום היא בנדל"ן. גם כאן נושא הביקושים עולה על ההיצע ואנשים ממשיכים לחפש את ההשקעה שתשתלם להם.

הזמן שלוקח לבנות יחידות דיור חדשות משפיע על ההיצע

כיום כדי לבנות יחידות דיור במדינה, יש לקבל היתרי בנייה, דבר שלוקח 5-10 שנים לפחות ועם המון בירוקרטיה. בסופו של דבר ההיצע הוא נמוך, אך הביקושים ממשיכים להיות גדולים. קשה לספק את הביקוש, אך עדיין, אנשים מעדיפים לחכות להשקעה טובה והמחירים עולים. העלייה בדרך כלל מתחילה בעיר אחת ומיד אחריה, הערים הסובבות אותה משוות גם. 

בסופו של דבר, לא מדובר בבועת נדל"ן, אלא בתנועות כלכליות לגיטימיות של השוק המושפעות מביקוש והיצע ועשויות להשתנות לכאן או לכאן. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן